O firmě

Firma Kamnářství Mára byla založena v roce 1995. Za 20 let provozování kamnářského řemesla jsme postavili nespočet krbů a kachlových kamen, získali mnoho odborných zkušeností, které se snažíme stále prohlubovat. V současné chvíli poskytujeme kompletní nabídku kamnářských prací včetně záručních i pozáručních oprav. V naší nabídce naleznete pouze přední výrobce krbových vložek a kamnových vložek, kteří zaručují vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost. Mezi nejznámější značky patří firmy Brunner, Hoxter a Spartherm. Díky široké nabídce těchto značek, jsme schopni nabídnout veškeré tvary a rozměry dvířek a uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Stavba krbů a kachlových kamen

U každé zakázky je důležitá prvotní konzultace, která většinou probíhá přímo na místě budoucí stavby krbu či kamen. Se zákazníkem probereme jeho představy a společně se snažíme najít nejlepší řešení, které bude splňovat estetickou stánku, funkčnost, ale také platné normy.

Po zaměření daného prostoru pro stavbu krbu či kamen, nakreslíme 3D návrh a připravíme cenovou nabídku a stanovíme možný termín realizace.

Často je však mnohem lepší začít s řešením vhodného topidla již v počátku projektu stavby, aby prostor pro budoucí kachlová kamna či krb byl správně připraven.

Materiály na stavbu krbů a kachlových kamen

Na stavbu krbů a kachlových kamen používáme zpravidla akumulační materiály, které velmi dobře vedou a akumulují teplo. Protože nabídka akumulačních materiálů je velmi široká, snažíme se vždy vysvětlit rozdíly ve vlastnostech a ceně. Poté doporučíme to nejlepší pro danou situaci. Na stavbu teplovzdušných krbů upřednostňujeme zpravidla standardní kamnářskou obezdívku Brulapor, která má však oproti šamotu mnohem nižší akumulaci. Důležitou součástí každého krbu či kamen je izolace. Na odizolování stěn a veškerých potřebných částí doporučujeme izolační materiály firmy Promat. Lepidla, spárovací hmoty, štuky a ostatní drobnosti nakupujeme od předního výrobce těchto materiálů rakouské firmy Ortner.

Keramické kachle

Výrobců keramických kachlů je několik, ale během naší dlouholeté praxe jsme získali nejlepší zkušenosti s keramikou firmy K&K Poker s.r.o. a firmy Terra kachle s.r.o. U zmíněných výrobců nalezneme opravdu široký sortiment standardních kachlů na stavbu kachlových kamen, kachlových sporáku a kachlové obestavby krbů a širokou škálu barevných odstínů, ze kterých si vybere každý. 

V dnešní době jsou velmi oblíbené moderní velkoplošné kachle, které se velmi často používají na lavice krbů, nebo na plášť kachlových kamen. Velkoplošnou keramiku nabízíme od firmy Sommerhuber, K&K Poker a Kaufmann.

Krby a kachlová kamna stavíme nejčastěji vě městech: Tábor, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, České Budějovice, Prachatice, Písek, Strakonice a blízkém okolí.

Přednosti firmy Kamnářství Mára:

  • ke každé zakázce přistupujeme individuálně,
  • nasloucháme zákazníkovi,
  • máme dlouholeté zkušenosti s řemeslem,
  • nabízíme materiály pouze od prověřených výrobců,
  • poskytneme konzultaci a vypracujeme cenovou nabídku vč. grafického návrhu zdarma.

O firmě


Máte na nás dotaz?

Zašlete nám Váš email nebo telefonní číslo, ozveme se Vám...

Potřebujete informace o námi nabízených kamnech co nejrychleji?

Zavolejte nám

724.251.744
732.736.434